Navigovat do servisuJičín, Moravčice 22Telefon+420 603 549 530, +420 605 286 622 E-mailinfo@autosrb.cz Otevírací dobaPo - Pá: 7.00 až 16.00 h.

Zavřeno v týdnu 22.7. - 26.7. 2024

Montáž tažných zařízení

Montáž tažných zařízení

Pro každý vůz lze zvolit několik variant tažného zařízení, naši odborně vyškolení mechanici Vám poradí s výběrem. Montáž pak provedou citlivě a ohleduplně k Vašemu vozu, bez zbytečných zásahů do konstrukce vozu a nárazníku. Tady oceníte profesionalitu, s jakou jsou kvalitní značková tažná zařízení navrhována, konstruována, vyráběna a montována. Tato tažná zařízení vždy přesně pasují na vozidlo.

Každý se může přesvědčit, že pokud zvolí značkové tažné zařízení, volí profesionalitu, vstřícnost a ochotu, postavené na základě té nejvyšší certifikované kvality.

Kontaktujte nás

Jak vybrat tažné zařízení ?

Tažná zařízení a elektropřípojky dodávané naší společností splňují zákonné homologace a neomezují záruku nového vozidla za podmínky, že jsou montována autorizovaným montážním pracovištěm tažných zařízení, nebo servisem dealera příslušné značky vozidla. Montáž musí být provedena v souladu s montážním návodem k výrobku a pokyny výrobce vozidla uvedenými v provozním návodu k vozidlu. Vyžadujete-li nejvyšší kvalitu, doporučujeme Vám prémiová tažná zařízení.

Důležitou částí tažného zařízení je spojovací kulový čep (koule). Tento díl je na rozdíl od příčníku, většinou na vozidle ukrytého pod nárazníkem vidět a připojujete na něj přívěs. Podle evropských norem (DIN 74058 a ISO 1103) musí mít kulový čep průměr 50 mm (ISO-50X). Vzdálenost středu kulového čepu od povrchu vozovky musí být při zatíženém vozidle v rozmezí 350-420mm.

Existuje několik způsobů upevnění čepů tažných zařízení. Kulové čepy rozdělujeme na pevné a odnímatelné.

Pevné čepy

Pevné čepy

Čep je k tažnému zařízení trvale připevněn pomocí šroubů, nebo přivařen. Oba způsoby upevnění jsou v EU (vč. České republiky) povoleny. Jeho použití je omezeno u vozidel, kde překrývá registrační značku nebo mlhové světlo (např. Hyundai i30 HB, od r.v. 2012). Pevné čepy, oproti odnímatelným, upřednostňujeme při použití s nosiči kol, při kterém dochází ke snižování životnosti mechanismu odnímání.

Odnímatelné čepy

Odnímatelné čepy

Čep se nasazuje a odnímá bez použití nářadí pomocí automatického nebo manuálního systému. Pokud není připojen přívěs, musí být čep odejmut. Dlouhá životnost, pevnost a mechanická spolehlivost odnímatelných systémů je závislá na kvalitě materiálů a přesných výrobních technologiích. Pro některé modely je k dispozici kryt pro případný výřez nárazníku. Odnímatelný čep je povinný u vozidel, kde překrývá registrační značku nebo mlhové světlo. Použití bajonetových odnímatelných čepů s nosiči kol snižuje životnost odnímatelných systémů.

Jak vybrat vhodnou elektropřípojku ?

Moderní automobily jsou stále častěji vybavovány složitými elektronickými systémy, proto je třeba věnovat výběru vhodné elektropřípojky náležitou pozornost. Elektropřípojka slouží k propojení elektrických světelných okruhů vozidla a přívěsu. Na vozidle je zakončena zásuvkou.

Podle počtu pinů zásuvky rozeznáváme elektropřípojky 7-mi, nebo 13-ti pólové.

7mi-pinová

  • pro běžný nebrzděný nákladní přívěs do 750 kg (standardní funkce světel)

13ti-pinová

  • pro karavan (zásuvka obsahuje kromě standardních funkcí i dobíjecí proud pro baterii přívěsu a stálé napájení, např. pro vnitřní osvětlení)
  • brzděný nákladní přívěs s celkovou hmotností nad 750 kg (musí být zapojena funkce couvacího světla)
  • pro nosič jízdních kol se světelnou rampou (standardní funkce světel)

Jak je to se zárukou při montáži na nové vozidlo ?

Námi dodávané elektropřípojky jsou homologované podle Evropské směrnice a jejich výrobci vlastní certifikáty nejvyšší kvality pro dodavatele prvovýroby v automobilovém průmyslu. V případě odborné montáže v souladu s montážním návodem a pokyny v provozním návodu k vozidlu, proto nemůže dojít k jakémukoliv omezení zákonné záruky vozidla. Na nová vozidla vždy doporučejeme používat typové elektropřípojky.

Kontaktujte nás

Souhlasím, aby společnost AUTO SRB s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů